Wiadomości

Huawei pracuje nad własnym zakrzywionym ekranem

Chińskie źródła podają, że Huawei zamierza konkurować z Samsungiem i jego smartfonami Edge, opracowując własne rozwiązanie w postaci zakrzywionego z obu stron wyświetlacza AMOLED.

Zainspirowany dokonaniami południowokoreańskiego konkurenta, który do tej pory wprowadził na rynek dwa smartfony z dwustronnie zagiętym ekranem – Galaxy S6 Edge i Galaxy S6 Edge Plus – Huawei pracuje rzekomo nad identycznym panelem o nieujawnionej jeszcze przekątnej i rozdzielczości 2K, co najprawdopodobniej oznacza 1440 x 2560 pikseli. Jak sugerują chińskie media, producent planuje masową produkcję 3 milionów takich paneli na miesiąc. Oznaczałoby to, że Huawei ma poważne plany względem tej technologii i wkrótce możemy ujrzeć pierwsze efekty. Jeśli informacje się potwierdzą, dla znanego, chińskiego producenta będzie to nie tylko pierwszy zakrzywiony wyświetlacz, ale także pierwszy w takiej rozdzielczości. Wcześniej Huawei niejednokrotnie oświadczało, że jakość Full HD jest wystarczająca dla smartfonów i firma nie zamierza podążać ścieżką wytaczaną przez rynkową konkurencję.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close