TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Huawei pracuje nad własnym zakrzywionym ekranem

Huawei pracuje nad własnym zakrzywionym ekranem

Chińskie źródła podają, że Huawei zamierza konkurować z Samsungiem i jego smartfonami Edge, opracowując własne rozwiązanie w postaci zakrzywionego z obu stron wyświetlacza AMOLED.

Zainspirowany dokonaniami południowokoreańskiego konkurenta, który do tej pory wprowadził na rynek dwa smartfony z dwustronnie zagiętym ekranem – Galaxy S6 Edge i Galaxy S6 Edge Plus – Huawei pracuje rzekomo nad identycznym panelem o nieujawnionej jeszcze przekątnej i rozdzielczości 2K, co najprawdopodobniej oznacza 1440 x 2560 pikseli. Jak sugerują chińskie media, producent planuje masową produkcję 3 milionów takich paneli na miesiąc. Oznaczałoby to, że Huawei ma poważne plany względem tej technologii i wkrótce możemy ujrzeć pierwsze efekty. Jeśli informacje się potwierdzą, dla znanego, chińskiego producenta będzie to nie tylko pierwszy zakrzywiony wyświetlacz, ale także pierwszy w takiej rozdzielczości. Wcześniej Huawei niejednokrotnie oświadczało, że jakość Full HD jest wystarczająca dla smartfonów i firma nie zamierza podążać ścieżką wytaczaną przez rynkową konkurencję.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
3 głosy
33.33%
3 głosy
0%
0 głosy
33.34%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top