Huawei szykuje się do zwolnień pracowników działu smartfonów

huawei-logo

Według wewnętrznych informacji od Huawei chiński gigant nie zdołał osiągnąć zakładanego zysku w 2016. To niestety wiąże się z redukcjami etatów – sporo osób obecnie zatrudnionych w Huawei może niedługo stracić pracę.

Chińska wojna domowa

Od momentu wejścia na rynek smartfonów Huawei w bardzo szybkim tempie wspięło się prawie na sam szczyt, zajmując obecnie trzecią po Apple i Samsungu pozycję w klasyfikacji producentów smartfonów z najwyższym dochodem. Pomimo odniesienia globalnego sukcesu, sytuacja Huawei nie jest aż tak bezpieczna, jak mogłoby się wydawać – w zeszłym roku firma została prześcignięta na rodzimym rynku przez stosunkowo młode przedsiębiorstwo Oppo; coraz bliżej jest także Vivo, kolejny coraz ważniejszy gracz z Państwa Środka.

Przychód mobilnego działu Huawei w 2016 roku okazał się być wyższy niż zakładano. Problemem jest jednak uzyskanie trwałego, wysokiego zysku – dochód firmy wyniósł w zeszłym roku tylko 7,1%, co jest najsłabszym wynikiem od ponad dziesięciu lat. Ren Zhengfei, dyrektor generalny Huawei Group, podkreślił znaczenie ciężkiej pracy, stwierdzając, że „firma nie będzie płacić pracownikom, którzy nie chcą pracować”.

Chengdong Yu, dyrektor ds. usług konsumenckich, oznajmił, że Huawei skupi się na usprawnieniu organizacji na wszystkich poziomach, ściśle kontrolując koszty i ryzyko, tak aby firma mogła się stabilnie rozwijać i przynosić odpowiednie zyski. Yu wypowiedział się także na temat nieskutecznych menedżerów – dyrektorzy działów, którzy po kilku latach na swojej pozycji nie przynieśli zauważalnej poprawy, zostaną wydaleni z firmy.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top