IDC o sprzedaży smartfonów w Polsce. Samsung najpopularniejszą marką

Z danych firmy IDC wynika, że w pierwszym kwartale 2016 roku w Polsce sprzedano o 7% więcej smartfonów niż przed rokiem – z 1.75 do 1.88 miliona egzemplarzy.

W całym 2015 roku sprzedaż smartfonów w naszym kraju wyniosła 7.5 miliona smartfonów, czyli 73% wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych. Dla porównania, w Europie Zachodniej wskaźnik ten wyniósł 88%, jednak można zauważyć, że Polska sukcesywnie dogania bogatsze kraje pod względem penetracji smartfonów. Udział operatorów w ogólnej liczbie sprzedanych smartfonów spadł z 70% w I kwartale 2015 roku do 56% w I kwartale tego roku. Co więcej, w ujęciu rocznym spadła w Polsce średnia cena smartfona z Androidem – z 225 do 159 euro. Dane IDC ujawniają, że najpopularniejszymi markami na polskim rynku konsumenckim są Samsung (29%), Huawei (23%) oraz Apple (10%). Rośnie też udział chińskich producentów (wyłaczając Huawei), którzy łącznie zagarnęli w I kwartale 2016 roku 10% całkowitej sprzedaży.

Źródło: IDC

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
66.67%
2 głosy
33.33%
1 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze