Wiadomości

IDC: sprzedaż smartfonów będzie spadać do 2019

Według statystyk zebranych przez firmę IDC, zajmującą się m.in. analizą rynków technologicznych, sprzedaż smartfonów od zeszłego roku stopniowo spada. Sytuacja na rynku ma odmienić się w 2019.

W 2017 roku na całym świecie sprzedano 1,462 miliarda smartfonów, czyli o 0,3% mniej niż we wcześniejszych dwunastu miesiącach. Bieżący rok przyniesie kolejny mały spadek na poziomie 0,2%, jednak już w 2019 sprzedaż smartfonów w skali roku ma wzrosnąć aż o 3%. IDC szacuje, że w 2022 do użytkowników trafi 1,654 miliarda nowych telefonów, co daje przeciętny roczny wzrost w skali 2,4%.

Android w dalszym ciągu dominuje rynek urządzeń mobilnych i jest zainstalowany na 84,8% smartfonów. Zdecydowana większość z pozostałych sprzętów – dokładnie 15,1% – działa pod kontrolą iOS. Pozostałe mobilne systemy operacyjne zajmują zaledwie 0,1% rynku. Te proporcje nie powinny się w najbliższych latach znacząco zmienić.

idc-przewidywane

Source: Idc
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close