Wiadomości

IDC: Urządzenia hybrydowe przyczyną spadku sprzedaży tabletów

IDC opublikowało prognozę dotyczącą rynku tabletów w 2016 roku, spodziewając się kilku znaczących zmian. Urządzenia 2 w 1 będą zyskiwać na popularności, spowalniając sprzedaż tradycyjnych tabletów, która ma być o 5.9% mniejsza niż rok wcześniej.

W 2016 roku rynek urządzeń hybrydowych (tabletów z dołączaną klawiaturą) wzrośnie o 73%. Jeszcze bardziej optymistycznie przedstawiają się przewidywania na kilka następnych lat, kiedy to ich sprzedaż ma osiągnąć poziom 64 milionów egzemplarzy względem 16.6 milionów w ubiegłym roku. Dominującą platformą ma pozostać Windows, którego udziały mają wynieść 74.6% do 2020 roku, głównie kosztem iOS. Prognozuje się, że popularność Androida w segmencie tabletów pozostanie na podobnym poziomie. news-idc-tablety-2016-2020 IDC spekuluje, że wzrośnie również zainteresowanie konsumentów urządzeniami z ekranami w rozmiarze 9 cali i większym, ale może to potrwać jeszcze nieco czasu z uwagi na takie czynniki jak chociażby darmowa licencja Windows dla sprzętów poniżej 9-cali.

Źródło: Fonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close