TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

IDC: Xiaomi liderem chińskiego rynku smartfonów w IV kwartale 2014 roku. Samsung zalicza spory spadek

Xiaomi łączy siły z Foxconnem i rozpoczyna produkcję pierwszych smartfonów w Indiach

Niegdysiejszy, południowokoreański lider traci swoją pozycję na całym świecie. Zgodnie z raportem IDC, na największym rynku smartfonów, czyli w Chinach, Samsung nie tylko stracił pierwsze miejsce na rzecz Xiaomi, ale musiał też uznać wyższość trzech innych producentów.

W czwartym kwartale 2014 roku Samsung posiadał zaledwie 7.9% rynku, co jest wynikiem o połowę niższym niż w tym samym okresie 2013 roku (18.8%). Dla przypomnienia, firma była wtedy niekwestionowanym liderem w Chinach. Sytuacja jednak diametralnie się zmieniła.

W tej chwili, pierwsze miejsce należy do Xiaomi. Lokalny producent uzyskał imponujący, 150-procentowy wzrost rok do roku, notując 13.7% udziału w sprzedaży wszystkich smartfonów w ostatnim kwartale. Srebro powędrowało do Apple, które także radziło sobie całkiem dobrze w tym czasie, uzyskując przyzwoity wynik na poziomie 12.3% – w analogicznym okresie 2013 roku było to jedynie 7.4%. Trzecie i czwarte miejsce zajęły odpowiednio Huawei (11%) i Lenovo (9.5%), choć druga z wymienionych firm rok wcześniej mogła się pochwalić nieco lepszym wynikiem (13.2%).

news-chiny-sprzedaż-q42014 IDC: Xiaomi liderem chińskiego rynku smartfonów w IV kwartale 2014 roku. Samsung zalicza spory spadekOgólnie, w trzech ostatnich miesiącach 2014 roku, w Chinach sprzedało się łącznie około 107.5 miliona smartfonów.

Samsung ma przed sobą niezwykle trudne zadanie. Czy uda mu odzyskać utraconą część rynku i powrócić na podium? Na to pytanie po części powinna odpowiedzieć premiera Samsunga Galaxy S6 i to, jak zostanie przyjęty przez konsumentów.

Źródło: IDC

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.32%
50 głosy
25.79%
49 głosy
25.79%
49 głosy
22.1%
42 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top