IFA 2017: Ta lodówka przyjedzie do ciebie, gdy ją zawołasz

SONY DSC

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie Panasonic zaprezentował prototyp pewnego interesującego urządzenia. Oto lodówka, która jest w stanie przyjechać do właściciela, gdy ten zawoła ją do siebie z sąsiedniego pokoju.

Założenie jest proste: wyposażona w mechanizm rejestrowania poleceń głosowych lodówka wyjeżdża z wnęki w kuchni i kieruje się do pomieszczenia, w którym znajduje się wołająca ją osoba. Urządzenie jest wyposażone w lidar i sensory, dzięki którym może – na razie zapewne jedynie w teorii – skanować pomieszczenia i poruszać się wewnątrz domu bez większych kolizji z otoczeniem. Wszystkie koty mogą więc spać spokojnie – zagrożenie ze strony ich ulubionego sprzętu AGD jest raczej minimalne.

Poza niechybnym sprawieniem radości leniom kanapowym, tego typu projekty naprawdę mają sens – mogą ułatwić życie osobom starszym i mającym problem z poruszaniem się. Panasonic rozważa również wyposażenie lodówki w podgrzewany garnek, co umożliwiłoby przenoszenie ciepłych posiłków z pokoju do pokoju.

Source: Engadget

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
3 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top