TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

IHS wyliczył koszt wyprodukowania Galaxy S7

IHS wyliczył koszt wyprodukowania Galaxy S7

Firma IHS po raz kolejny zabrała się za oszacowanie kosztów produkcji popularnego modelu smartfona. Pod lupą znalazł się Galaxy S7, którego wytworzenie kosztuje Samsunga 255 dolarów.

Oficjalna cena Galaxy S7 w Stanach Zjednoczonych wynosi 670 dolarów. W Polsce za najnowszego flagowca Samsunga musimy zapłacić 3199 złotych. Produkcja jednego egzemplarza, jak wynika z obliczeń IHS, kosztuje Koreańczyków około 255 dolarów, a więc w przeliczeniu zaledwie 985 złotych. Zaskoczenia nie ma – koszta te są dużo niższe niż sklepowa cena, a przy tym porównywalne w przypadku innych smartfonów z tej samej półki. Przykładowo produkcja iPhone’a 6S Plus wynosi nieco ponad 230 dolarów. Należy jednak pamiętać, że w te kwoty nie zostały wliczone koszty marketingu, oprogramowania, logistyki czy opracowania rozwiązań, a więc sumaryczne wydatki potrafią przekroczyć setki milionów dolarów. news-galaxy7-1 IHS wyliczył koszt wyprodukowania Galaxy S7Najdroższym komponentem w Galaxy S7 okazał się procesor Snapdragon 820, za którego Samsung płaci 62 dolary. Można się domyślić, że w przypadku autorskiego chipu Exynos 8890 jest to zdecydowanie mniejsza wartość. Nowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix kosztuje natomiast 13.70 dolarów.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
1 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy
50%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top