Wiadomości

Indie drugim największym rynkiem smartfonów na świecie

Indie zdetronizowały Stany Zjednoczone i są aktualnie drugim rynkiem mobilnym na świecie. Baza użytkowników smartfonów w tym kraju przekroczyła na koniec ubiegłego roku 220 milionów.

Z danych zebranych przez Counterpoint Research wynika, że Indie zanotowały 15% wzrostu sprzedaży smartfonów w czwartym kwartale 2015 roku. Ogółem, w całym roku na rynek trafiło o 23% więcej tego typu urządzeń niż w 2014 – ponad 100 milionów względem 81.1 milionów egzemplarzy. Aktualnie w Indiach jest około 220 milionów aktywnych użytkowników smartfonów, co pozwoliło na przejęcie pozycji światowego wicelidera, tuż za Chinami. news-counterpoint-indie-smartfony Prawie 50% wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w Indiach w zeszłym roku było produkcji krajowej, a trochę ponad 40% stanowiły smartfony. Prawie 30% z nich konsumenci zakupili poprzez sklepy internetowe. Najpopularniejszą marką w czwartym kwartale 2015 roku, zarówno w kategorii smartfonów (28.6%), jak i prostych telefonów (23.6%), okazał się Samsung. Na kolejnych miejscach znaleźli się lokalni producenci – Micromax, Intel oraz Lava. Pierwszą piątkę zamknęło chińskie Lenovo, któremu w smartfonach poszło jednak nieco lepiej i udało się zająć trzecią pozycję w zestawieniu (11.4% udziału).

Źródło: Counterpoint

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close