Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Inea udostępnia swoją sieć światłowodową T-Mobile

Inea oraz T-Mobile Polska podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie świadczenia usług hurtowych Inea w modelu BSA (bitstream access). 4 czerwca doszło do podpisania listu intencyjnego, którego celem jest udostępnienie T-Mobile Polska możliwie jak największego zasięgu adresowego operatora. T-Mobile Polska podejmie na sieci Inea działania komercyjne.

T-Mobile to już drugi ogólnopolski telekom, który będzie korzystał z sieci światłowodowej Inea. Pierwszym był Orange Polska.

„W Inea wierzymy, że otwarta infrastruktura to przyszłość branży telekomunikacyjnej, dlatego od dłuższego już czasu skupiamy się na współpracy z innymi operatorami” – komentuje Michał Bartkowiak, wiceprezes Inea.

„Dzięki nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem, spółką Inea, będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą światłowodową oraz kompleksowym portfolio usług dla domu do jeszcze większej grupy odbiorców. T-Mobile konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, zmieniając się z operatora usług mobilnych w firmę technologiczną, dostawcę najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych, a wkrótce również treści. Podpisanie listu intencyjnego z Inea to kolejny krok w tym kierunku – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

W najnowszym rankingu Speedtest.pl Inea zajęła pierwsze miejsce wśród operatorów pod wsględem prędkości internetu stacjonarnego. Według użytkowników testujących swoje łącza na stronie Speedtest.pl średnia prędkość pobierania wynosi tam 123,63 Mbit/s, a średnia prędkość wysyłania 107,17 Mbit/s.

Inea to lider usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce oraz jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close