Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Instagram ma już 700 milionów użytkowników. Ich liczba gwałtownie wzrasta

W ostatnich miesiącach liczba użytkowników portalu Instagram gwałtownie wzrosła. Właściciele fotograficznej sieci społecznościowej z dumą informują, że ich usługa ma teraz 700 milionów aktywnych kont.

Instagram staje się coraz atrakcyjniejszy dla użytkowników. Ostatnio na przykład serwis został rozbudowany o kilka przydatnych funkcji, które zostały zaczerpnięte od Snapchata. Na swoim blogu twórcy informują, że ich usługa ma już 700 milionów użytkowników, z czego ostatnie 100 milionów dołączyło do serwisu szybciej niż kiedykolwiek w historii portalu. Istotnie, stało się to zaledwie w ciągu czterech miesięcy. Dla porównania, na początku swojej działalności założony w 2010 roku serwis potrzebował 28 miesięcy na pozyskanie pierwszych 100 milionów nowych użytkowników; w kolejnych latach uzbieranie takiej liczby zajmowało Instagramowi około 9 miesięcy.

Liczba 700 milionów kont oznacza, że Instagram stał się portalem dwukrotnie większym niż Twitter. Jednocześnie niebawem serwis fotograficzny Facebooka dołączy zapewne do innych „miliarderów” należących do tego samego właściciela, czyli WhatsApp i Messengera – te aplikacje mają już 1,2 miliarda użytkowników. Natomiast sam Facebook ma ich 1,8 miliarda.

Source: Techcrunch, 9to5mac
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close