Instagram otrzyma tryb offline – ale tylko na Androidzie

Android 6.0 Marshmallow zainstalowany na 15.2% smartfonów

Nagła utrata połączenia z internetem podczas przeglądania portalu społecznościowego może być irytująca. By usprawnić działanie Instagramu w gorszych „warunkach” sieciowych, Facebook wprowadzi tryb offline do androidowej wersji swojego fotograficznego serwisu.

Przedstawiciele najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego zapowiedzieli we wtorek na konferencji F8, że mają w planach wprowadzenie trybu offline dla Instagramu na Androida. Dzięki tej opcji użytkownicy serwisu, którzy utracili dostęp do sieci w czasie przeglądania jego zawartości, będą w stanie wrócić do treści, jaką załadowali podczas sesji online oraz komentować posty, lajkować je, zapisywać media czy przestać obserwować innych użytkowników. Wszystkie te czynności zostaną wprowadzone do portalu tak szybko, jak tylko urządzenie odzyska dostęp do sieci.

WhatsApp już ma

Jeśli komuś wydaje się, że słyszał czy widział już gdzieś coś podobnego, to być może miało to miejsce w kontekście innej posiadanej przez Facebooka aplikacji, WhatsApp. Facebook wyposażył ją w tryb offline w styczniu, umożliwiając użytkownikom WhatsApp wysyłanie wiadomości bez połączenia z internetem. Wiadomości te zostają dostarczone do adresata, gdy nasz telefon odzyskuje dostęp do sieci.

Warto zauważyć, że póki co tryb offline dla Instagramu będzie działał wyłącznie na systemach Android. Dzieje się tak dlatego, że rynek podbijają aktualnie urządzenia z Androidem. O planach wprowadzenia opcji na urządzeniach z iOS-em Facebook na razie milczy.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
80%
4 głosy
20%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top