TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Intel stawia na drony

Intel stawia na drony

Rynek komputerów osobistych i laptopów przeżywa kryzys, dlatego też Intel zamierza rozszerzyć nieco swoją działalność i zapowiedział zainwestowanie 60 milionów dolarów w jednego z hongkońskich twórców dronów.

Nie będzie to jednak zwykła inwestycja, a bardziej początek owocnej współpracy, jako że technologiczny gigant planuje pomóc firmie Yuneec Holding w opracowywaniu nowych dronów, dostarczając do nich swoje chipy. Jak twierdzi CEO Intela, Brian Krzanich – „Mamy w naszych planach drony, które naprawdę zmienią świat i zrewolucjonizują przemysł”. Co ciekawe, ambicje Intela na zdominowanie rynku dronów pokrywają się z intencjami Qualcomma. Aktualnie obie firmy rywalizują ze sobą w segmencie mobilnym, a teraz walka może przenieść się na nowy grunt. Qualcomm uważa, że jego układy mogą mieć zastosowanie w dronach i kontrolować różne jego aspekty, co w efekcie zredukowałoby liczbę komponentów, z jakich składa się to urządzenie i obniżyłoby jego cenę końcową.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
12.5%
1 głosy
37.5%
3 głosy
25%
2 głosy
25%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top