Wiadomości

Intel stawia na drony

Rynek komputerów osobistych i laptopów przeżywa kryzys, dlatego też Intel zamierza rozszerzyć nieco swoją działalność i zapowiedział zainwestowanie 60 milionów dolarów w jednego z hongkońskich twórców dronów.

Nie będzie to jednak zwykła inwestycja, a bardziej początek owocnej współpracy, jako że technologiczny gigant planuje pomóc firmie Yuneec Holding w opracowywaniu nowych dronów, dostarczając do nich swoje chipy. Jak twierdzi CEO Intela, Brian Krzanich – „Mamy w naszych planach drony, które naprawdę zmienią świat i zrewolucjonizują przemysł”. Co ciekawe, ambicje Intela na zdominowanie rynku dronów pokrywają się z intencjami Qualcomma. Aktualnie obie firmy rywalizują ze sobą w segmencie mobilnym, a teraz walka może przenieść się na nowy grunt. Qualcomm uważa, że jego układy mogą mieć zastosowanie w dronach i kontrolować różne jego aspekty, co w efekcie zredukowałoby liczbę komponentów, z jakich składa się to urządzenie i obniżyłoby jego cenę końcową.

Źródło: Ubergizmo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close