Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Inteligentna opaska na głowę wyleczy depresję?

Zmniejszona aktywność płatów czołowych mózgu ma związek z depresją. Południowokoreański startup Ybrain uważa, że można wyleczyć tę chorobę, pobudzając przednią część mózgu za pomocą elektrycznych wstrząsów. Firma opracowała specjalną opaskę do takich zabiegów.

Depresja jest nazywana chorobą XXI wieku. Chcąc stawić czoła problemowi, który dotyka współcześnie coraz więcej ludzi, Ybrain stworzył opaskę o nazwie Mindd. Urządzenie wysyła słaby prąd do płatów czołowych. Proces ten, naukowo nazywany bezpośrednią przezczaszkową stymulacją prądem, ma na celu pobudzenie przedniej części mózgu, której niska aktywność wiąże się z depresją. Mindd współpracuje z aplikacjami na telefon, za pomocą których pacjent może rejestrować swój sen, aktywności dzienne i przebieg leczenia. Rejestr otrzymują do wglądu lekarze.

Bez efektów ubocznych

Ybrain twierdzi, że testy kliniczne urządzenia dowiodły, że leczenie za pomocą opaski jest skuteczne, a w dodatku terapie nie wywołują żadnych efektów ubocznych. Dyrektor generalny firmy Lee Ki-won poinformował, że Mindd jest już używana w 12 szpitalach w Korei Południowej. Firma planuje również rozpowszechnić urządzenie w Europie pod koniec bieżącego roku. Mindd trafi też do Stanów Zjednoczonych, co jednak ma nastąpić dopiero w 2019 roku.

Depresja i samobójstwa są bardzo poważnym problemem w Korei Południowej. Według raportu koreańskiego Krajowego Urzędu Statystycznego, w 2015 roku samobójstwa popełniało tam niemal 38 osób dziennie.

Source: Cnet, Koreaherald
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close