Internet rzeczy rośnie jak na drożdżach

Internet rzeczy rośnie jak na drożdżach

Inteligentne urządzenia elektroniczne w naszych domach już niebawem staną się codziennością. Według badań serwisu BI Intelligence za pięć lat ich sprzedaż osiągnie poziom prawie dwóch miliardów sztuk.

Analitycy BI Intelligence – specjalistycznego serwisu badawczego prowadzonego przez dziennik Business Insider – przewidują, że zarówno sprzedaż sprzętu z kategorii Internetu rzeczy, jak i czerpane z niej przychody producentów będą rosły w geometrycznym tempie w nadchodzących pięciu latach. Z raportu opublikowanego przez BI Intelligence wynika kilka najważniejszych wniosków, które rzucają światło na najbliższą przyszłość rynku inteligentnych urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach domowych.

Sprzedaż produktów z kategorii Internetu rzeczy w ciągu kolejnych pięciu lat będzie rosła o niecałych 70% rocznie, i osiągnie wielkość 1.8 miliarda urządzeń w roku 2019. Wśród nich będzie sprzęt AGD (między innymi inteligentne pralki, suszarki oraz lodówki), systemy do zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony domu (na przykład podłączone do Internetu czujniki, kamery i alarmy), a także inny sprzęt elektroniczny – choćby inteligentne grzejniki lub żarówki.

news-internetrzeczy-1 Internet rzeczy rośnie jak na drożdżach

W tym samym raporcie BI Intelligence można przeczytać, ze domowe urządzenia podłączone do Internetu przyniosą ich producentom ponad 60 miliardów dolarów przychodów w roku 2014. W następnych latach stopa wzrostu w tej dziedzinie będzie wynosiła około 50% w ciągu 12 miesięcy, aby w roku 2019 osiągnąć poziom 490 miliardów dolarów uzyskanych przez firmy produkujące urządzenia z kategorii Internetu rzeczy.

Specjaliści przewidują, że w pierwszej kolejności popularność wśród użytkowników będzie zdobywał inteligentny sprzęt służący do zapewnienia bezpieczeństwa w domu, a więc podłączone do sieci czujniki temperatury oraz też sensory dymu. Tego typu urządzenia powinny utorować drogę następnym rozwiązaniom na rynku Internetu rzeczy.

Źródło: Business Insider

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
32.96%
206 głosy
21.76%
136 głosy
24.48%
153 głosy
20.8%
130 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top