Wiadomości

Internet w setkach miejskich autobusów od 2016 roku

W przyszłym roku w autobusach komunikacji miejskiej pojawi się Wi-Fi w technologii LTE. W wyniku zakończonego przetargu wybrany został dostawca odpowiednich rozwiązań.

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie poinformowały o wybraniu najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zakup 600 urządzeń typu Hot-Spot do autobusów. Złożyła ją firma CCA (Computer Consultant Association), której zadaniem będzie zapewnić dostęp do Internetu we wszystkich pojazdach przewoźnika. Punkty dostępowe będą wykorzystywały technologię LTE. Limit transferu na pasażera wynosić będzie natomiast 2 Mb/s. Dokładna data wprowadzenia Wi-Fi w autobusach nie została podana, ale najprawdopodobniej stanie się to na początku 2016 roku.

Źródło: MZA

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close