Internetowa riposta Plusa

Internetowa riposta Plusa

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ″zielonego″ operatora na najnowszą propozycję internetowych taryf Play. ″Lider rynku LTE″, jak promuje się Plus, już po dwóch dniach wprowadził tanie abonamenty Internetu bez limitów.

Plus dodał tanie taryfy do swojej oferty internetowej bez limitów, czyli Power LTE. Najnowsze zobowiązania w wysokości 29.90 zł oraz 49.90 zł (będące odpowiedzią na propozycję Play), to oferty skierowane do użytkowników, którzy intensywnie korzystają z Internetu, ale nie potrzebują bardzo szybkiej transmisji danych po wykorzystaniu pakietu.

Stwierdzenie, że w ofercie Power LTE nie ma limitów, jest pewnym nadużyciem, aczkolwiek to samo można powiedzieć o abonamencie Play. Niemniej, nawet po przekroczeniu pakietów (8 GB w najtańszej taryfie lub 20 GB w droższej) da się w miarę komfortowo korzystać z Sieci. Trzeba być jednak gotowym na ograniczenie szybkości transmisji w technologii LTE do 1 Mb/s w najtańszym zobowiązaniu lub 5 Mb/s w droższym. Niestety, po przekroczeniu limitu transmisji zablokowana zostaje możliwość korzystania z Internetu przy wykorzystaniu infrastruktury 3G (np. HSPA).

Istotnym szczegółem jest jednak fakt, że nielimitowany (ale spowolniony) transfer w LTE jest darmowy tylko przez pierwsze pół roku. Po tym czasie usługa kosztuje 10 zł miesięcznie, co w przypadku tak niskich zobowiązań jest znaczącą kwotą. Bez niej natomiast Power LTE niczym się nie wyróżnia, a oferowane limity jak na Internet domowy prezentują się niezbyt okazale. Co więcej, podane kwoty dotyczą sytuacji, w której użytkownik zgodzi się na fakturę w wersji elektronicznej. W innym przypadku stawki zobowiązań rosną o 10 zł.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29%
58 głosy
25%
50 głosy
24%
48 głosy
22%
44 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top