TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

iOS 12 oficjalnie zaprezentowany. Apple skupiło się na wydajności

ios 12

Dzisiaj odbyła się coroczna konferencja Apple WWDC. Jedną z najważniejszych nowości była nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego iOS. Aktualizacja będzie dostępna jesienią tego roku i trafi do wszystkich urządzeń działających obecnie pod kontrolą wersji 11. To oznacza, że z update’a będą mogły skorzystać wszystkie iPhone’y od modelu 5s oraz wszystkie iPady wydane od roku 2013.

Brak wielkich nowości w iOS 12 – zamiast tego o wiele sprawniejsza praca systemu

W tym roku Apple położyło nacisk przede wszystkim na wydajność. Postępy w tej kwestii są naprawdę spore – firma z Cupertino podaje, że aplikacje w iOS 12 będą uruchamiać się 40% szybciej, praca aparatu będzie przebiegać o 70% sprawniej, a wzrost prędkości działania klawiatury wynosi 50%. Do tego zadbano o optymalizację pracy systemu podczas wymagających zadań. Efekty te osiągnięto przez wprowadzenie modyfikacji w działaniu procesora. Smartfony z nadgryzionym jabłkiem będą teraz sprawniej wykorzystywać swoje jednostki obliczeniowe – dotyczy to nawet starszych urządzeń.

Usprawnienia w AR i grafice

iOS 12 wprowadzi ARKit 2, drugą wersję zestawu narzędzi deweloperskich przeznaczonych do tworzenia treści rozszerzonej rzeczywistości. Największą nowością będzie umożliwienie tego samego wirtualnego środowiska wielu użytkownikom jednocześnie. Dodatkowo wprowadzono nowy format grafiki trójwymiarowej, nazwany USDZ. Wszystkie aplikacje wbudowane w iOS będą wspierać USDZ, a kod samego formatu jest open source, co ułatwi pracę deweloperom.

Pozostałe nowinki

Większość aplikacji otrzyma w iOS 12 skromne aktualizacje, wprowadzające minimalną ilość nowych funkcji. Wyszukiwanie w aplikacji Zdjęcia będzie usprawnione przez sugestie wyszukiwania, pojawią się także automatycznie generowane albumy. Inteligentny asystent Siri otrzyma nową funkcjonalność skrótów. Nieco zmieniony został także sposób wyświetlania powiadomień – będą one teraz pogrupowane według aplikacji i tematu. Pojawi się także opcja tygodniowego raportu z czasu korzystania z poszczególnych apek.

Źródło: Apple

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top