Wiadomości

iPhone 5se nagra filmy w 4K?

Od premiery iPhone’a 5se dzieli nas zaledwie kilka dni. Na jego temat napisano już wiele, lecz na światło dzienne wychodzą kolejne intrygujące szczegóły – najnowsze odnoszą się do zastosowania w smartfonie aparatu z iPhone’a 6S.

Plotki głoszą, że na zaplanowanej na 21 marca konferencji lub tuż przed nią, Apple pokaże wideo w rozdzielczości 4K nakręcone przy pomocy iPhone’a 5se. Pracownicy firmy przebywali ponoć w ubiegłym tygodniu w Nowym Jorku, gdzie trwały przygotowania odpowiedniego materiału. Oznacza to, że nowy smartfon może odziedziczyć po iPhone’ie 6S nie tylko układ scalony Apple A9, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę oraz Full HD i HD w zwolnionym tempie (odpowiednio 120 i 240 kl./s), ale również 12-megapikselowy aparat iSight z obsługą funkcji Live Photos. Oprócz tego urządzenia ma być wyposażone w czytnik linii papilarnych Touch ID i moduł NFC do płatności Apple Pay. Jeśli przedpremierowe informacje się potwierdzą, jedyną znaczącą różnicą pomiędzy iPhone’em 5se i iPhone’em 6S, nie licząc rozmiarów, może być brak wsparcia dla technologii 3D Touch.

Źródło: Apple Insider

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close