Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 6 będzie ciekawym smartfonem. Czy będzie też portfelem?

Jest bardzo prawdopodobne, że wraz z premierą iPhone’a 6 Apple wprowadzi rozwiązanie, przed którym bronił się przez ostatnich kilka lat – uruchomi system płatności mobilnych.

Światu nowych technologii i telekomunikacji każdego dnia pozostaje coraz mniej palców do odliczania daty premiery nowego modelu smartfona koncernu Apple – iPhone’a 6. Codziennie pojawiają się nowe spekulacje dotyczące konfiguracji i wyposażenia oczekiwanego telefonu. Teraz jednak pojawiła się informacja na temat funkcji iPhone’a, o której wspominało się raczej rzadko.

Według informacji podanych przez kilka amerykańskich portali o tematyce gospodarczej i finansowej Apple doszedł do porozumienia z trzema największymi wydawcami kart płatniczych – Visą, America Express i Matercardem. Można zadać sobie pytanie: Po co? Jaki wspólny biznes może łączyć tych czterech partnerów poza oczywistym faktem, że już niebawem wielu ludzi na świecie zapłaci za upragnionego smartfona za pomocą plastikowego pieniądza?

Okazuje się jednak, że jest coś więcej. Według coraz bardziej wiarygodnych informacji Apple przygotowuje system płatności mobilnych, który zamierza zastosować w swoim najnowszym urządzeniu. Rozwiązanie miałoby przypominać dobrze znaną platformę NFC stosowaną dzisiaj w wielu telefonach dostępnych na rynku. Warto przypomnieć, że żaden iPhone nie obsługiwał tego standardu, co niejednokrotnie wytykała konkurencja Apple. Szczegóły systemu, który ma zostać zastosowany w tym modelu nie są jeszcze znane, możliwe jednak, że jego częścią będzie autoryzacja transakcji dokonywana za pomocą czytnika linii papilarnych.

Dla niektórych obserwatorów rynku urządzeń mobilnych to właśnie wprowadzenie w iPhonie płatności mobilnych, a nie nowości w specyfikacji smartfona będą prawdziwym przełomem w rynkowej polityce koncernu z Cupertino, który przez ostatnie lata jak ognia unikał wprowadzenia w swoich urządzeniach możliwości płacenia za towary i usługi bez użycia gotówki.

Źródło: Bloomberg

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close