iPhone 6 wysłany w przestworza. Jak smartfon poradził sobie w nietypowym teście?

iPhone 6 wysłany w przestworza. Jak smartfon poradził sobie w nietypowym teście?

Wielu sądzi, że iPhone 6 jest delikatny, a przez to łatwo go uszkodzić. Wszelkich krytyków powinien jednak uciszyć ten oto filmik, w których najnowszy smartfon Apple został zrzucony ze stratosfery.

Eksperyment miał miejsce pod koniec listopada zeszłego roku i został przeprowadzony przez firmę Urban Armor Gear, która zajmuje się produkcją etui do smartfonów.

Konstrukcja, będąca specjalnym balonem meteorologicznym wyposażonym w dwie kamery sportowe GoPro, lokalizator GPS oraz oczywiście iPhone’a 6 z etui od UAG (bez żadnej dodatkowej ochrony na wyświetlacz) została wysłana około 30 tysięcy metrów nad Ziemię. Podróż trwała ponad 3 godziny. Po znalezieniu się w stratosferze, wokół balona banowała temperatura na poziomie – 61 stopni Celsjusza, a wiatr wiał z prędkością 112 kilometrów na godzinę. Przy spadaniu, w pewnym momencie otworzony został specjalny spadochron, który miał zmniejszyć siłę, z jaką konstrukcja uderzyłaby w ziemię.

Nie oznacza to oczywiście, że upadek iPhone’a 6 był spokojny i przyjemny. Całość rozpadła się na kilka kawałków. Mimo to urządzenie przetrwało taką próbę i prócz faktu, że się wyłączyło, nic innego się nie stało, nie było nawet zadrapania na ekranie. Jak powiedział Steve Armstrong, założyciel Urban Armor Gear – „Nasze etui ochronne poddawane jest już testom militarnym, lecz teraz możemy oficjalnie powiedzieć, że zostało ono również przetestowane w przestrzeni kosmicznej”.

Źródło: Mobilio

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
23.3%
48 głosy
27.67%
57 głosy
26.7%
55 głosy
22.33%
46 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top