Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 6 za 450 złotych? W Chinach wszystko jest możliwe

Wystarczyły dwa tygodnie od oficjalnej premiery nowych modeli iPhone 6, a na chińskim rynku już pojawił się jego sobowtór. Nazywa się Sophone i kosztuje ułamek tego, co oryginalny smartfon od Apple.

Zapewne nie trzeba dodawać, że z zewnątrz telefon wygląda, jak jednojajowy bliźniak modelu iPhone 6 i mało kto na pierwszy rzut oka potrafiłby go odróżnić od oryginału zaprojektowanego w Cupertino. Sophone ma oczywiście wbudowany ekran o rozmiarach 4.7 cala, a jego rozdzielczość wynosi 540 x 960 pikseli, czyli „nieco” gorzej od oryginału, w którym wyświetlacz o tej samej przekątnej zapewnia rozdzielczość na poziomie 740 x 1334 piksele.

hh
Widać jak na dłoni, że producent Sophona jest nastawiony na hurtową sprzedaż klona iPhone’a 6. Za kupno 15 sztuk smartfonów można uzyskać spory rabat. To gratka dla tych, którzy będą chcieli czerpać zyski ze sprzedaży tej podróbki

Parametry techniczne ekranów to oczywiście nie jedyna różnica pomiędzy iPhone’m 6 a Sophonem. Podobieństwa chińskiego sobowtóra do oryginału znikają bowiem natychmiast po przyjrzeniu się jego podzespołom. Smartfon jest wyposażony w czterordzeniowy procesor MediaTek MT6582 taktowany z częstotliwością 1.3 GHz, który w działaniu wspierają 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika są dwa aparaty fotograficzne – jeden oferuje 13, a drugi 5 Mpix rozdzielczości. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android, i to w dodatku w jego nie najnowszej wersji 4.3 Jelly Bean. Jest to więc zapewne pierwszy przykład iPhone’a 6 z zainstalowanym Androidem.

Oczywiście chińscy producenci przyzwyczaili już rynek do tego, że często wprowadzają do sprzedaży mniej lub bardziej udane podróbki popularnych modeli smartfonów znanych producentów. Takie klony są dostępne w sprzedaży w o wiele niższych cenach niż oryginały – w wypadku Sophona wynosi ona 140 dolarów (około 450 złotych) – więc na niektórych rynkach cieszą się sporym powodzeniem. Po Sophona z pewnością chętnie sięgną na przykład ci użytkownicy w Chinach, którzy nie mogą doczekać się tamtejszej premiery iPhone’a 6. W dodatku wygląda na to, że na rozpoczęcie sprzedaży jeszcze poczekają, o czym Teleguru wpominało kilka dni temu w jednym z materiałów. A to może tylko ucieszyć producenta Sophona i kilku innych chińskich wytwórców. Bo nie ulega wątpliwości, że lada moment w sprzedaży pojawią się kolejne modele tanich smartfonów przebranych w atrakcyjny strój iPhone’a 6.

 

Źródło: FastCardTech

 

 

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close