Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 6 znacznie popularniejszym urządzeniem do czytania niż iPad

Zebrane dane dotyczą milionów artykułów, filmów i innych mediów zapisywanych w aplikacji Pocket. Raport jasno pokazuje, że najnowszy smartfon Apple staje się lepszym narzędziem do czytania niż popularny iPad.

Gdy Apple ujawniło swoje nowe smartfony wydawało się, że wraz z większym wyświetlaczem otrzymają one także część funkcji znanych z iPada, dając klientom mniej powodów do kupna tabletu. O dziwo, tak właśnie może się stać, gdyż według badań użytkownicy najnowszych „słuchawek” amerykańskiego producenta znacznie częściej korzystają z iPhone’a 6 i 6 Plus celem surfowania po Internecie, czytania wszelkiej maści artykułów i oglądania filmów.

news-iphone-ipad3Okazało się, że wśród osób, które przesiadły się na iPhone’a 6, 72% z nich spędza swój czas na czytanie na smartfonie, zaś reszta (28%) na iPadzie. Użytkownicy iPhone’a 6 Plus jeszcze bardziej powiększyli tę przewagę – 80% z nich czytało i oglądało filmy na tym urządzeniu. W dobie iPhone’a 5 różnica ta była znacznie mniejsza – 55% do 45% na korzyść smartfona Apple.

Osoby posiadające iPhone’a 6 Plus przejrzały znacznie (o 65%) więcej stron i innych materiałów na swoim smartfonie niż w czasach, gdy mieli oni iPhone’a 5/5s. Dla porównania, właściciele iPhone’a 6 skorzystali z 33% większej ilości zawartości w Internecie. Dane te pokazują, że w tej kwestii użytkownicy o wiele bardziej preferują smartfona od tabletu.

Całkiem jednak możliwe, że statystyki te nie są do końca miarodajne z powodu dużego zainteresowania, które towarzyszy każdemu produktowi – ludzie zazwyczaj poświęcają nowo zakupionym sprzętom zdecydowanie najwięcej uwagi. Mimo to, dane te są pierwszym wyznacznikiem tego, że nowe, wyposażone w większy ekran iPhone’y mogą stać się główną przyczyną słabszej sprzedaży iPadów w przyszłości.

Źródło: Techcrunch, Engadget

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button