iPhone 6S z 2 GB RAM i kartą SIM od Apple?

iPhone 6S z 2 GB RAM i kartą SIM od Apple?

Zgodnie z tradycją, Apple powinno w tym roku zaprezentować odświeżonego iPhone’a 6 i 6 Plus. Do tej pory nie byliśmy zalewani informacjami dotyczącymi nowych smartfonów amerykańskiej firmy, lecz powoli się to zmienia.

Według doniesień pochodzących od „osoby zaznajomionej z przyszłymi planami produktowymi Apple, która dostarczyła w przeszłości wiarygodne informacje”, iPhone 6S otrzyma dwukrotnie więcej pamięci operacyjnej RAM niż jego poprzednik, a więc 2 GB. Do tej pory Apple korzystał z 1 GB RAM w swoich smartfonach, począwszy od iPhone’a 5, który na rynku pojawił się w 2012 roku.

Wcześniej pierwszym z urządzeń Apple, które doczekało się modernizacji RAM-u był iPad 3 (do 1 GB), tuż przed wspomnianym iPhone’em 5. Natomiast w zeszłym roku aktualizacji pamięci operacyjnej względem poprzednika doczekał się iPad Air 2 (2 GB). Wydaje się, że naturalnym krokiem jest zastosowanie takiej ilość RAM w potencjalnych iPhone’ach 6S i 6S Plus.

Źródło donosi też, że Apple zastanawia się nad preinstalowaniem jego własnej karty SIM na następnej generacji smartfona. Rozwiązanie to pozwoliłoby klientom na przypisywanie planów taryfowych od różnych operatorów, wybierając te, które bardziej odpowiadają aktualnym potrzebom. Abonenci mogą w ten sposób bezproblemowo i częściej zmieniać sieć i ofertę. Taka karta SIM została wprowadzona przez Apple w USA już w przypadku iPada Air 2, ale niektórzy operatorzy (np. Verizon) nie zgodzili się na to rozwiązanie. Może jednak uda się w przyszłości wypracować w tym względzie jakiś kompromis.

Nowe iPhone’y powinny zostać zaprezentowane we wrześniu tego roku. Premiera miałaby nastąpić niedługo po oficjalnej zapowiedzi.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
23.26%
40 głosy
26.74%
46 głosy
23.84%
41 głosy
26.16%
45 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top