Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 6S/6S Plus: Polskie ceny i data premiery, wyniki wydajności oraz rekord sprzedaży

Najnowsze iPhone’y są ostatnio na ustach całej branży, a zainteresowanie nimi jest jeszcze większe, niż ktokolwiek mógł się spodziewać przed premierą. Apple podało kilka ciekawych faktów dotyczących sprzedaży weekendowej, ujawniając również, kiedy smartfony trafią do Polski. Przy okazji do sieci trafiły też pierwsze testy wydajności modeli 6S i 6S Plus.

Zacznijmy od kolejnego rekordu, jakim może się pochwalić Apple. Ze statystyk podanych przez firmę z Cupertino wynika, że w premierowy weekend sprzedażowy iPhone’y 6S i 6S Plus trafiły w ręce 13 milionów konsumentów! Tym samym pobity został wynik osiągnięty przez każdy z wcześniejszych modeli w tym samym okresie, łącznie z iPhone’ami 6 i 6 Plus, które przez debiutancki weekend sprzedały się w liczbie około 10 milionów egzemplarzy. Z pewnością wiele w tym zasługi umieszczenia Chin na liście pierwszych krajów, w których dostępne są nowe iPhone’y, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii Apple i jak pokazują dane analityków, był to strzał w dziesiątkę. news-iphone6s_6splus-wyniki-1Chwaląc się wynikami, Apple nie zapomniało poinformować, do jakich rynków w następnej kolejności trafią jego najnowsze smartfony. Dowiedzieliśmy się, że wśród 40 nowych krajów znalazła się też Polska. Premiera odbędzie się 9 października, a więc pod koniec przyszłego tygodnia. Chociaż producent nie ujawnił cen, zrobił to jeden ze sklepów, a mianowicie RTV Euro AGD. Przedstawiają się one następująco:

iPhone 6S

  • Wersja 16 GB – 3199 zł
  • Wersja 64 GB – 3699 zł
  • Wersja 128 GB – 4199 zł

iPhone 6S Plus

  • Wersja 16 GB – 3699 zł
  • Wersja 64 GB – 4199 zł
  • Wersja 128 GB – 4699 zł

Na koniec wyniki testów syntetycznych, które choć zazwyczaj nie oddają w stu procentach rzeczywistej wydajności urządzenia, dają pogląd na to, czego można się spodziewać po iPhone’ach 6S i 6S Plus. Benchmarki sugerują, że smartfony Apple mogą się pochwalić m.in. lepszymi osiągami w zapisie i odczytywaniu danych od praktycznie większości konkurentów z tej samej półki, a w testach typu Kraken 1.1, Google Octane v2, WebXPRT 2013 czy 3DMark 1.2 Unlimited ustępują jedynie Surface Pro 3 od Microsoftu. W przypadku żywotności baterii (korzystanie z Wi-Fi), możemy z kolei ujrzeć nieco gorsze wyniki od chociażby iPhone’a 6 Plus czy Huawei Ascend Mate 7. Wszystkie testy znaleźć można pod tym adresem.

Źródło: Apple, Anandtech, własne

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close