Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 7 najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie

Najnowsze dane Strategy Analytics przedstawiają listę najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale 2017 roku. Z zestawienia wynika, że na pozycji lidera uplasował się flagowiec Apple.

Z raportu dowiadujemy się również, że w pierwszym kwartale tego roku sprzedano ponad 353 miliony smartfonów na całym świecie. Przedstawione w zestawieniu 5 najczęściej kupowanych modeli stanowi około 1/6 całej globalnej sprzedaży. iPhone 7, zajmujący najwyższe miejsce na podium został sprzedany w liczbie 21,5 miliona egzemplarzy, zgarniając 6% całego rynku. Na drugim miejscu znajdziemy większego brata, czyli iPhone 7 Plus sprzedanego w liczbie 17,4 miliona egzemplarzy, czyli 5% rynku. Oznacza to, że co 10 sprzedany smartfon został wyprodukowany przez firmę z Cupertino.

Co ciekawe, trzecie miejsce zajmuje, praktycznie nie znana w Polsce, marka Oppo ze swoim flagowym modelem R9. Chińska firma sprzedała 8,9 milionów egzemplarzy zgarniając 3% światowego rynku. Jest to o tyle ciekawe, o ile marka jest popularna właściwie tylko w Chinach i Indiach. Model R9 jest za to znany przede wszystkim z tego, że do złudzenia przypomina iPhone 6.

Ostatnie miejsca w najlepszej piątce zajmuje Samsung Galaxy J3 oraz Galaxy J5, zgarniając łącznie 3% światowej sprzedaży smartfonów. Modele te mimo że, są raczej urządzeniami ze średniej półki to znakomicie sprzedały się w Europie oraz Azji. Prawdopodobnie gdyby nie problemy z Galaxy Note 7, to ten model miałby szansę znaleźć się w topowym zestawieniu.

statystyki

Obecność smartfonów Apple i Samsunga w światowej czołówce nie powinna nikogo dziwić. Większym zaskoczeniem jest Oppo, praktycznie nieznane w Europie i USA. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się jakie modele uplasowały się na kolejnych miejscach to pod tym linkiem znajdziecie cały raport przygotowany przez Strategy Analytics.

Source: Businesswire
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close