Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 7 Plus wygrywa z Samsungiem Galaxy S8+ w teście baterii

Najnowszy flagowiec Samsunga został wyposażony w niewątpliwie mocniejsze podzespoły niż wydany pół roku temu iPhone 7 Plus. Samsung Galaxy S8+ przegrywa jednak z topową propozycją Apple w bardzo ważnej kategorii, którą jest żywotność baterii.

Pomimo obecności baterii o większej pojemności (3 500 mAh) niż u swojego największego rywala (2 900 mAh), Galaxy S8+ w teście przeprowadzonym przez redakcję PhoneArena uzyskał o wiele gorsze wyniki niż iPhone 7 Plus. Jednym z głównych powodów jest oczywiście większy ekran – w S8+ zastosowano 6,2-calowy panel AMOLED o rozdzielczości QHD, zaś w najnowszym iPhone’ie umieszczono 5,5-calowy ekran LCD pracujący w rozdzielczości zaledwie Full HD. Na korzyść sprzętu od Apple działa także bliska integracja oprogramowania z hardware, możliwa dzięki kontroli zarówno produkcji smartfona, jak i tworzenia całego systemu operacyjnego.

s8-test

Test polegał na załadowaniu skryptu odwzorowującego zużycie energii w rzeczywistym zastosowaniu przez smartfon z ekranem o jasności 200 nitów (kandeli na metr kwadratowy). W zestawieniu znalazły się także urządzenia takie jak Google Pixel XL, OnePlus 3T i Huawei P10. Wszystkie z nich otrzymały wynik słabszy niż flagowce od Samsunga i Apple, a najlepiej poradził sobie P10, który pracował w takich warunkach niewiele krócej niż S8+.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close