Wiadomości

iPhone 7S z ekranem OLED?

Za kilka miesięcy poznamy iPhone’a 7, a na horyzoncie pojawiają się już pierwsze informacje o jego następcy. Sugerują one zmianę technologii wykonania wyświetlacza.

Według japońskiego dziennika Nikkei, Apple przejdzie z LCD na OLED w 2017 roku, wraz z iPhone’em 7S. Wcześniejsze spekulacje sugerowały, że nastąpi to dopiero przy okazji premiery iPhone’a 8 w 2018 roku lub jeszcze później. Warto dodać, że firma z Cupertino podobno prowadzi rozmowy z LG i Samsungiem w sprawie dostaw paneli OLED – kontrakt ma opiewać na kwotę około 12 miliardów dolarów. Dla Apple zastosowanie OLED-ów w iPhone’ach może przynieść wiele korzyści. Ekrany w tej technologii są m.in. cieńsze i bardziej elastyczne od LCD, oferują wyższy poziom jasności, a przy okazji pozwalają na nieco większą oszczędność baterii.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close