Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 8 Pro – słabszy standard Qi wydłuży bezprzewodowe ładowanie

Jest już niemal pewne, że wersja premium iPhone’a 8 (zwana także iPhone’m 8 Pro) zostanie wyposażona w funkcję ładowania bezprzewodowego. Teraz okazuje się, że funkcja ta może nie być tak doskonała, jak można się tego spodziewać. Bezprzewodowe ładowanie nowego telefonu Apple’a będzie najprawdopodobniej powolnym procesem.

Japoński serwis Macotakara opublikował informację od anonimowego źródła, zgodnie z którą iPhone 8 Pro ma obsługiwać technologię Qi. Oznacza to, że telefon będzie zasilany za pomocą indukcji elektromagnetycznej. Standard ten nie będzie jednak generować pola o mocy 15 watów, które umożliwiłoby „szybkie ładowanie” – zamiast tego, technologia będzie wytwarzać pole o maksymalnej mocy 7,5 wata.

Wystarczy?

Według niepotwierdzonych danych, iPhone 8 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5,8 cala i baterię o pojemności około 3000 mAh. Nie wiadomo jeszcze, jak długo może trwać ładowanie takiego akumulatora za pomocą Qi o wspomnianej mocy – nie będzie to cała noc, ale na pewno nie będzie to też krótki czas.

Źródło: Phonearena
Back to top button