iPhone 8 z układem A11 Fusion

iPhone-7

Kolejne plotki odnośnie wyczekiwanego iPhone 8. Tym razem dowiedzieliśmy się że najnowsze urządzenie Apple będzie wyposażone w procesor A11 Fusion. Jego produkcja ruszy od początku kwietnia w fabryce firmy Tajwan Semiconductor Manufacturing Company.

Z raportu Economic Daily News wynika, że najnowsze procesory dedykowane do urządzeń Apple będą tworzone w 10-nanometrowym procesie. Do końca 2017 roku firma TSMC ma wyprodukować aż 100 milionów układów, które mają mieć cztery rdzenie. Dwa dodatkowe będą uruchamiane w momencie znacznego obciążenia podstawowych tak, jak jest to w przypadku obecnie wykorzystywanego modelu A10. Mimo braku szczegółowych informacji na temat specyfikacji A11 Fusion źródło podaje, że będzie on o wiele wydajniejszy od poprzednika oraz bardziej energooszczędny.

Tylko do końca lipca firma ma dostarczyć do Apple 50 milionów sztuk układu A11 Fusion. Pod koniec czerwca ma ruszyć produkcja iPhone’a 8, który według plotek będzie posiadać wiele nowości. W najnowszym smartfonie Apple mamy znaleźć między innymi bezprzewodowe ładowanie baterii na odległość, zakrzywiony ekran OLED oraz złącze USB typu C zastępujące autorski interfejs Lightning. Przedni aparat tworzony we współpracy z LG ma umożliwiać skanowanie tęczówki oka oraz rozpoznawanie twarzy użytkownika.

Według analityków iPhone 8 ma kosztować 1000 dolarów amerykańskich (w przeliczeniu około 4000 złotych). Zaznaczają oni jednak, że cena ta jest adekwatna do zastosowanych podzespołów, a sam smartfon będzie o wiele lepiej wyposażony od obecnie oferowanego modelu. Premiera urządzenia nastąpi prawdopodobnie we wrześniu.

Źródło: Macrumors

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
4 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top