Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

iPhone 9 będzie mieć ekran podobny jak w LG G7

Tegoroczna edycja smartfonów od Apple’a przyniesie spore zmiany w bazowym modelu. Nowy iPhone 9 otrzyma dużo większy, 6,1-calowy ekran (4,7” w iPhone 8), który będzie bazować na bardzo jasnym panelu LCD podobnym do tego wykorzystywanego w LG G7 ThinQ. Dodatkowo pojawi się wprowadzone w iPhone’ie X wcięcie przy górnej krawędzi.

Choć panele LCD są mniej elastyczne niż OLED, Apple będzie w stanie wprowadzić charakterystyczne wcięcie dzięki wykorzystaniu technologi JDI Full Active. Znacznie zmniejszone zostaną ramki wokół wyświetlacza. Obecna w LG G7 technologia MLCD+ polega na wprowadzeniu dodatkowego białego piksela do standardowego zestawu pikseli w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, co umożliwia uzyskanie dużo wyższej jasności. Podobne rozwiązanie ma zostać zastosowane w iPhone’ie 9. Kolejną zaletą takiej technologii jest mniejsze zużycie energii przy wyświetlaniu białego koloru, ponieważ musi zostać wykorzystany tylko jeden piksel.

Na razie nie posiadamy więcej informacji na temat iPhone’a 9. Do jego premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, a już niedługo zaczną pojawiać się nowe wieści na temat kolejnych smartfonów firmy z Cupertino.

Źródło: Businesskorea
Back to top button