iPhone X – w nagłych przypadkach można zablokować Face ID

twarz

Przed premierą iPhone’a X spekulowano, że Apple wbuduje czytnik linii papilarnych w ekran urządzenia. W dniu prezentacji nowego smartfona producent obalił tę pogłoskę: okazało się, że Touch ID został zastąpiony skanerem twarzy. W odpowiedzi na zarzuty dotyczące słabej jakości zabezpieczenia, Apple informuje, że w nagłych wypadkach można całkowicie zablokować mechanizm.

Decyzja Apple’a o zastąpieniu sprawdzonego Touch ID mechanizmem rozpoznawania twarzy prowokuje przede wszystkim pytania, w jaki sposób użytkownik nowego iPhone’a może ochronić swoją twarz przed zeskanowaniem przez złodzieja urządzenia. W wywiadzie z serwisem TechCrunch Craig Federighi z Apple’a poinformował, że istnieje możliwość całkowitego zablokowania Face ID w nagłych przypadkach.

Najlepiej wiedzieć przed

By zablokować telefon w starszych iPhone’ach, należało nacisnąć pięć razy z rzędu przycisk power. W nowszych modelach wystarczy w tym celu nacisnąć boczne przyciski i przytrzymać je przez chwilę. W ten sposób zablokuje się również Face ID, uniemożliwiając niepowołanej osobie zeskanowanie twarzy – pod warunkiem oczywiście, że użytkownik urządzenia jest jasnowidzem i uda mu się to zrobić, zanim złodziej wyciągnie jego telefon z kieszeni.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top