Wiadomości

Islamiści zmusili firmę do zmiany nazwy

Marka ISIS musiała zmienić swoją nazwę na Softcard po tym, jak okazało się, że może być kojarzona z islamską grupą terrorystyczną.

ISIS – technologiczny start–up zajmujący się płatnościami bezgotówkowymi za pomocą smartfonów i systemu NFC oświadczył, że zmienia nazwę na Softcard.

Nie byłoby w tej informacji niczego szczególnego, gdyby nie niecodzienne okoliczności, które zmusiły wspomnianą firmę do przemianowania.

Otóż okazuje się, że ISIS to także nazwa używana przez islamską grupę terrorystyczną działającą na terenie Syrii i Iraku. Stało się o niej głośno na świecie po tym, jak jej członkowie dokonali okrutnej egzekucji na amerykańskim dziennikarzu Jamesie Foleyu. W swoim oświadczeniu kierownictwo dawnej firmy ISIS, a obecnie Softcardu tłumaczy, że nie chce być ona kojarzona z krwawą działalnością terrorystyczną, czemu trudno się dziwić.

Źródło: Cnet

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close