Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Jeden z iPhone’ów na 2019 rok otrzyma potrójny aparat

Podwójny aparat powoli staje się standardem w smartfonach – a to oznacza, że najwięksi producenci muszą się teraz bardziej postarać, żeby zdobyć uwagę klientów. Według najnowszych informacji Apple zamierza pójść w ślady Huawei i wyposażyć jedno ze swoich następnych urządzeń w aparat z aż trzema obiektywami.

Potrójny aparat ma pojawić się w topowym modelu firmy Cupertino na 2019 rok. Flagowiec Apple’a będzie korzystać z jednego obiektywu teleskopowego i dwóch obiektywów stereoskopowych, które zapewnią smartfonowi możliwość rejestrowania głębi i odległości na obrazie. To umożliwi wykonywanie fotografii 3D – podobna funkcja znalazła się już w zeszłorocznym iPhone’ie X, którego przedni aparat korzysta z laserów w celu zarejestrowania trójwymiarowego obrazu. Nowy potrójny aparat z możliwościami 3D znajdzie zastosowanie przede wszystkim w temacie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, a także zapewni bardziej sprawny zoom.

Apple nie będzie pierwszym producentem oferującym smartfona z potrójnym aparatem. Taki układ znalazł się już w wydanym wiosną tego roku Huawei P20 Pro, który wyposażony został w 40-megapikselowy główny obiektyw wspierany przez 20-megapikselowy czujnik monochromatyczny oraz 8-megapikselowy obiektyw teleskopowy.

Źródło: Digital trends
Back to top button