Jedna trzecia internautów: Bez smartfona nie da się żyć!

Jedna trzecia internautów: Bez smartfona nie da się żyć!

Ponad 60 procent polskich internautów to posiadacze smartfonów. W swoich komórkach najchętniej widzą darmowe aplikacje, nawet kosztem konieczności obcowania z reklamami.

Pomiędzy rokiem 2013 a 2014 o 17 procent wzrósł odsetek użytkowników smartfonów wśród polskich internautów – to jeden z podstawowych wniosków płynących z najnowszej edycji raportu MEC Mobile Report opublikowanego przez dom mediowy MEC. Badania przeprowadzono w grupie ponad 1350 respondentów.

Przeprowadzone sondaże wskazują, że korzystanie z komórek z dostępem do internetu jest najbardziej rozpowszechnione wśród młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat – 78 procent z nich deklaruje regularne używanie smartfona. O ile ten wynik nie jest specjalnie zaskakujący, to już nieco zdziwienia może budzić fakt, że w ostatnim roku aż o 45 procent wzrosła popularność smartfonów w grupie respondentów mających od 45 do 49 lat. Przy okazji badania okazuje się, że prawie jedna trzecia właścicieli nowoczesnych komórek nie wyobraża sobie bez nich życia. Ponad 70 procent użytkowników regularnie ściąga na swoje smartfony aplikacje z Internetu, jednak większość badanych pozostaje przy darmowych opcjach aplikacji akceptując to, że korzystanie z nich wiąże się z koniecznością oglądania reklam.

Źródło: www.mecglobal.pl

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
34.46%
224 głosy
16.46%
107 głosy
22.62%
147 głosy
26.46%
172 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top