TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Jedna wiadomość może uniemożliwić korzystanie ze Skype

Jedna wiadomość może uniemożliwić korzystanie ze Skype

Popularny komunikator Microsftu doczekał się podobnego błędu jak iOS i iPhone’y. Osoby korzystające ze Skype powinny mieć się na baczności, gdyż w przypadku otrzymania wiadomości zawierającej konkretną treść, program przestanie działać.

Problem został wpierw dostrzeżony na oficjalnym forum Skype. Użytkownicy zaczęli go opisywać sugerując, że nie ma aktualnie żadnego sposobu na pozbycie się uciążliwego błędu. Otrzymując wiadomość zawierającą „http://:” (bez cudzysłowu) program się zawiesza, a każda próba ponownego uruchomienia kończy się tym samym efektem. Nie pomaga nawet usuwanie lokalnej historii – Skype trzyma wszystko na swoich serwerach i automatycznie pobiera ją z chmury, przez co aplikacja znowu przestaje działać. Jak się okazuje, sytuacja dotyczy wersji na iOS, Android i Windows Phone. Błąd ominął ponoć edycję desktopową przeznaczoną dla komputerów Mac i PC. Rzeczniczka prasowa Skype stwierdziła w oświadczeniu, że firma jest świadoma problemu i pracuje nad rozwiązaniem. Niestety, nie ujawniono kiedy można spodziewać się stosownej poprawki ani dlaczego specyficzny ciąg znaków powoduje taki kłopot.

Źródło: PC World

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
18.18%
2 głosy
27.27%
3 głosy
36.36%
4 głosy
18.19%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top