Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Już jest! Apple zaprezentowało iPhone’a 8. Czy sprzęt naprawdę jest innowacyjny?

Minęło kilkanaście godzin od premiery najnowszych urządzeń Apple. Emocje opadły, więc warto przyjrzeć się specyfikacji technicznej iPhone’a 8 oraz nowościom, które wprowadziła firma tym razem. Sprawdźmy, co oferuje nowy smartfon zaprojektowany w Cupertino.

Delikatne zmiany w designie

Powiedzieć, że iPhone 8 to całkowicie nowy projekt byłoby zbyt śmiałe. Urządzenie wygląda bardzo podobnie do obecnie dostępnej na rynku generacji iPhone’a. Istotną zmianą z zewnątrz jest zastosowanie mocnego szkła na tylnej obudowie. Boki smartfona również mają być trwalsze od poprzednika, tym razem wykonane z profilowanego, lotniczego aluminium, które ponoć jest wykorzystywane do produkcji kadłubów samolotów.

Ekran

iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus posiadają wyświetlacze Retina obsługujące technologię 3D Touch. W przypadku mniejszej wersji urządzenia mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. Wersja Plus oferuje panel 5,5 cala pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ekrany będą posiadać wsparcie dla technologii True Tone, która automatycznie dostosuje jasność wyświetlanego obrazu do poziomu oświetlenia otoczenia w którym się znajdujemy. Opcja znana od wielu lat z wielu smartfonów z Androidem.

Aparaty

iPhone 8 wyposażono w optykę 12 megapikseli, która ma wykonywać znacznie wyraźniejsze zdjęcia od poprzednika. Aparat ten zaoferuje użytkownikowi zaawansowane ustawienia oraz optyczną stabilizację obrazu. Większy model iPhone’a będzie posiadać dwie optyki po 12 megapikseli z nową wersją autofokusa. Apple chwali się, że fotografie wykonane za pomocą ich nowych produktów będą znacznie bardziej wyraźne oraz zaoferują lepsze nasycenie i kontrast. Ponadto mają one dobrze sprawdzić się w przypadku nagrań wideo. Bez problemu zapiszemy film w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę lub w 1080p przy 240 klatkach na sekundę. Obie wersje będą posiadać przednią kamerkę z optyką 7 megapikseli.

Wydajność

O to, aby z nowych iPhone’ów korzystało się komfortowo ma zadbać sześciordzeniowy procesor A11 oferujący aż 30% większą wydajność od A10. Co istotne, pozwoli on na bezprzewodowe uzupełnianie baterii nawet do 50% w pół godziny. Ósemka ma oferować 2 GB pamięci operacyjnej, a iPhone 8 Plus 3 GB pamięci RAM. Użytkownik przy zakupie będzie mógł wybierać pomiędzy różnymi wariantami pamięci wbudowanej, jednak nie większej, niż 256 GB. Ciekawostką mogą okazać się lepsze głośniki stereo, które w tej generacji smartfona będą oferować o 30% głośniejszy dźwięk i zdecydowanie lepsze basy.

Cena i dostępność

Smartfon będzie oferowany w naszym kraju za cenę rozpoczynającą się od 3480 złotych za wersję z 64 GB pamięci wbudowanej. Za bardziej pojemną wersję zapłacimy 4230 złotych (256 GB). Większy wariant urządzenia ma kosztować 3980 złotych za wersję z 64 GB pamięci lub 4730 złotych za wersję 256 GB. Przedsprzedaż urządzeń rozpocznie się 15 września, a do sklepów zawędrują dwa tygodnie później, czyli 29 września.

Back to top button