Wiadomości

Kantar Worldpanel: iOS i Windows Phone w górę, Android ze spadkami

Z najnowszego raportu Kantar Worldpanel wynika, że popularność systemu Android na wielu najważniejszych rynkach świata jest niższa niż przed rokiem, podczas gdy iOS i Windows Phone rosną w siłę i notują zauważalne wzrosty udziałów.

Jak widać z poniższych danych, pod uwagę wzięto 9 krajów: USA, Chiny, Australię, Japonię oraz stanowiące czołową europejską piątkę Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Włochy i Hiszpanię. Statystyka przedstawia udziały każdego z liczących się systemów mobilnych na poszczególnych rynkach, a także sumaryczne zestawienie dla Europy. news-mobilne_systemy-statystyka-2015Stary Kontynent nie był zbyt łaskawy dla Androida, którego popularność spadła w trzech z pięciu krajów. W przypadku Niemiec było to aż o 7.1% względem analogicznego okresu (czerwiec, lipiec, sierpień) 2014 roku. W Hiszpanii i we Włoszech system operacyjny od Google odnotował natomiast wzrosty o odpowiednio 1.4% oraz 1.8%. Konkurenci pokazali się z dobrej strony w Europie i średnio osiągnieli 16.2% (iOS) oraz 11% (Windows), przebijając swoje zeszłoroczne wyniki o 2.5% i 1.7%. Oba systemy straciły na popularności w tych samych państwach, na których zyskał Android. Jeśli chodzi o pozostaje kraje, efekt był bardziej zróżnicowany. Android miał więcej udziałów w USA niż rok wcześniej (o 2.5%), ale stracił sporo w Chinach, Australii oraz Japonii – odpowiednio 5.6%, 11.2% i 5.9%. iOS mógł się za to pochwalić zauważalnymi przyrostami na tych rynkach, jednak w Stanach Zjednoczonych nie poszło mu już tak dobrze. Windows Phone zaliczył połowiczny sukces, zyskując w Chinach i Australii, tracąc w Japonii oraz utrzymując wynik z tego samego okresu ubiegłego roku, a więc 3.5% udziałów.

Źródło: Kantar Worldpanel

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close