Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Kieszonkowa kamera do wirtualnej rzeczywistości od Lenovo

Od paru dni na Youtube można udostępniać filmy w formacie VR180, który umożliwia oglądanie w wirtualnej rzeczywistości. Lenovo przygotowało na tę okazję zupełnie nowy sprzęt.

Nowością w ofercie Lenovo jest kamera Lenovo VR180 umożliwiająca nagrywanie filmów we wspomnianym formacie. Dzięki tego niewielkiego urządzenia będziemy mieć możliwość nie tylko nagrywania, ale również streamowania live filmów w VR.

Pokazywanie filmów z wakacji osiągnie zupełnie nowy wymiar. Nasza rodzina będzie miała szansę zobaczyć ekskluzywny hotel lub zwiedzaną przez nas amazońską puszczę w taki sposób, jakby sami byli uczestnikami wycieczki. Kuzynka nie mogła przyjść na wesele? To już nie problem, dzięki Lenovo VR180 dostanie szansę obejrzenia całej uroczystości w technologii VR.

Co najważniejsze, kamera jest zoptymalizowana pod kątem portalu Youtube. Dzięki temu w szybki i prosty sposób będzie można przesyłać filmy w wysokiej rozdzielczości bez konieczności formatowania. Udostępnione filmy można oglądać na komputerze lub urządzeniach mobilnych, lecz najlepszy efekt uzyskamy za pomocą gogli Cardboard, Daydream lub PSVR.

To nie pierwszy projekt powstały przy współpracy Lenovo z Google. Parę miesięcy temu firmy zapowiedziały gogle wirtualnej rzeczywistości Daydream, a w zeszłym roku wprowadziły do sprzedaży Lenovo Phab 2 Pro – pierwszy phablet z technologią Tango, mogącą pełnić funkcję wirtualnego przewodnika np. w muzem.

Source: Lenovo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close