Kolejna gra Nintendo dla Androida i iOS: Fire Emblem Heroes

fire-emblem-heroes

Jedna z najciekawszych, taktycznych gier fabularnych, do tej pory dostępna wyłącznie dla posiadaczy mobilnych i stacjonarnych konsol do gier Nintendo, właśnie trafiła na ekrany smartfonów i tabletów. Za darmo.

Fire Emblem to opracowana przez zespół Inteligent Systems strategia turowa z elementami gier fabularnych. Początki serii sięgają 1990 roku, kiedy to w Japonii debiutował Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light na konsoli Famicom (europejski remake trafił na ekrany Nintendo DS dopiero w 2008 roku).

Taktyka i rozwój postaci

W serii Fire Emblem, liczącej kilkanaście tytułów postawiono na taktykę walki oraz skuteczne wykorzystanie specyficznych umiejętności defensywnych i ofensywnych poszczególnych bohaterów. Gra rozgrywana jest w turach, na pokaźnej szachownicy. Każde z pół charakteryzują odrębne właściwości (przykładowo, tereny górskie spowalniają przemieszczanie się jednostek). Fenomen Fire Emblem to nie tylko rozwój postaci, to także dziedziczenie cech przez potomków par bohaterów.

Fire Emblem Heroes w znacznym stopniu upraszcza rozgrywkę, dobrze znaną fanom serii. Zamiast potężnych plansz złożonych z wielu pól dostajemy do dyspozycji miniaturowe etapy. Pojedynki toczą się na mapach złożonych z 6 x 8 pól. To zdecydowanie za mało, jak na adaptację jednej z najciekawszych, taktycznych gier fabularnych, przeniesionych na Androida i iOS. Za to w Fire Emblem Heroes zagramy za darmo, jedynie zakupy w grze mogą mocno uderzyć po kieszeni – trzeba za nie zapłacić od 9 do prawie 340 zł.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top