Wiadomości

Kolejne testy Wi-Fi Calling w Plusie

Od 29 grudnia w Plusie startuje nowa odsłona testów usługi Wi-Fi Calling, umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych poprzez sieć Wi-Fi.

Tydzień temu Plus zakończył pierwszy etap testów konsumenckich Wi-Fi Calling, które trwały przez dwa miesiące. Odbywały się one w oparciu o rozwiązania aplikacyjne. Testerzy korzystali z aplikacji „Wi-Fi Calling+” stworzonej przez Nokia Networks i Optimobile, a także „WiFi Calling” opracowanej przez Ericssona i Taqua. W testach udział wzięło 10 tysięcy klientów operatora, korzystających z oferty Plus Abonament i smartfona z systemem Android w wersji 4.4 i wzwyż. Od dziś do 31 marca 2016 roku potrwa natomiast nowa edycja testu, oparta na podobnych zasadach jak poprzednia. Abonenci wspomnianej wyżej oferty Plusa mogą zgłosić swój udział poprzez formularz na stronie www.plus.pl/wificalling. Następnie wystarczy poczekać na odpowiedź ze strony operatora i postępując zgodnie z instrukcją pobrać i zainstalować na telefonie aplikację do rozmów po Wi-Fi. Testerzy mogą wykonywać bezpłatne połączenia na numery komórkowe i stacjonarne i odbierać je z terenu krajów Unii Europejskiej (w tym Polski), Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu, wykorzystując swój numer telefonu. Połączenia w ramach usługi nie pomniejszają dostępnego w abonamencie pakietu minut. Dla zainteresowanych:

  • Regulamin Testu Konsumenckiego Usługi „Wi-Fi Calling-Test II”
  • Instrukcja obsługi aplikacji Wi-Fi Calling+
  • Instrukcja obsługi aplikacji Wi-Fi Calling

Źródło: Plus  

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close