Kolejny Nexus spod szyldu Huawei?

Kolejny Nexus spod szyldu Huawei?

Nasilają się plotki dotyczące producenta odpowiedzialnego za kolejne urządzenie z serii Nexus. Według najnowszych informacji, to właśnie chiński koncern połączy siły z Google i stworzy flagowca z tej linii.

Od jakiegoś czasu w sieci krążą doniesienia o tym, że Google nawiążę współpracę z którymś z azjatyckich producentów smartfonów, celem stworzenia nowego Nexusa. Wśród najczęściej wymienianych znalazły się Huawei, Lenovo oraz Xiaomi. Później jednak pojawiły się informacje, które sugerowały, że to LG, które było odpowiedzialne za Nexusa 4 i 5 stworzy kolejne odsłony urządzenia – zarówno tablet, jak i smartfon.

Teraz okazuje się, że to twórca Ascend Mate7 i Ascend P7 może stać (po raz pierwszy) za nowym Nexusem, choć nie powiedziano o jakie urządzenie chodzi. Ponoć jednym z głównych kryteriów wyboru partnera biznesowego dla Google ma być posiadanie własnego procesora, który napędzałby tytułowy sprzęt. Huawei ma układy Kirin, co automatycznie stawia go w roli najpoważniejszego kandydata. Nadal jednak niewykluczony jest też udział w produkcji LG – Koreańczycy mają swój chip Nuclun.

Możliwości jest kilka. W tej chwili prawdopodobny scenariusz przewiduje, że Huawei stworzy smartfon Nexus, z kolei LG tablet lub odwrotnie.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.22%
43 głosy
27.22%
43 głosy
21.52%
34 głosy
24.04%
38 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top