Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Kolejny patent Apple to połączenie przycisku Home z joystkickiem

Póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji odnośnie wprowadzenia takiego rozwiązania, ale z pewnością spodobałoby się to niejednemu mobilnemu graczowi.

Zgodnie ze zdjęciami dotyczącymi omawianego patentu, przycisk Home zmieni nieco swoją pozycję i jednocześnie pozwoli użytkownikom używać go jako dodatkowego kontrolera do gier. Opis patentu jest niestety niezbyt dokładny, ale korzystając z dostępnego materiału można wyciągnąć informację o tym, że takie połączenie zapewni niemal identyczną funkcjonalność jak standardowy joystick. Działałby on jak przycisk analogowy znany chociażby z gamepadów konsol PlayStation 4 czy Xbox One, a więc umożliwiałby wychylanie w każdą stronę, a także dociskanie go w dół.

Zalet takiego rozwiązania jest z pewnością kilka i dla większości graczy byłaby to prawdziwa (r)ewolucja. W końcu można by sterować za pomocą normalnego przycisku, nie zasłaniając większości ekranu palcami. Otwiera to również nową drogę przed deweloperami. Mogliby tworzyć lepsze gry, przede wszystkim z bardziej intuicyjnym i komfortowym interfejsem, gdzie większość operacji wykonywałoby się za pomocą wspomnianego klawisza. Oczywiście jest też kilka minusów – przede wszystkim więcej ruchomych części i częstsza, intensywna interakcja z przyciskiem może doprowadzić do szybkiego jego uszkodzenia.

Patent ten został zgłoszony do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA w III kwartale 2013 roku, więc Apple miało wystarczająco dużo czasu, żeby nad takim projektem pracować. Może nie zostanie to wprowadzone w następnej wersji iPhone’a, ale kto wie, co przyniesie przyszłość.

Źródło: Techcrunch

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close