Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Kolejny research wykazuje, że smartfony są źródłem depresji u nastolatków

Inteligentne telefony bardzo ułatwiają ludziom życie. Należy jednak pamiętać także o drugiej stronie medalu: kolejne badanie potwierdza, że smartfony stają się źródłem depresji u młodych ludzi.

W artykule opublikowanym w The Atlantic Jean M. Twenge wykazuje, że telefony wywierają negatywny wpływ na samopoczucie osób urodzonych pomiędzy 1995 a 2012 rokiem (pokolenie iGen). Ciągłe połączenie z internetem wpływa na młodą generację bardziej destrukcyjnie niż na starsze pokolenie, wywołując u nastolatków depresję.

W grupie siła

Młodzi ludzie spędzający ponad 10 godzin tygodniowo na przeglądaniu mediów społecznościowych o 56 procent częściej przyznają, że są nieszczęśliwi w porównaniu z młodzieżą, która poświęca tej czynności mniej czasu. Jednocześnie o 20 procent więcej osób, które często spotykają się z przyjaciółmi, jest bardziej zadowolonych z życia w porównaniu z nastolatkami, które rzadziej widują się z kolegami.

Jean M. Twenge cytuje 13-letnią dziewczynę o pseudonimie Athena, która powiedziała: – Nie mieliśmy możliwości, by zobaczyć, jak wygląda życie bez iPadów czy iPhone’ów. Uważam, że dziś cenimy bardziej nasze telefony niż innych ludzi.

Nie jest to pierwsze tego typu badanie – do takich samych wniosków naukowcy dochodzą od kilku lat. Pozostaje mieć nadzieję, że za którymś razem rodzice nastolatków wreszcie wyciągną z tego odpowiednią lekcję.

Source: Ubergizmo
Tagi
Back to top button
Close