Kolejnym słodyczem od Google jest lizaczek, czyli Android Lollipop

Kolejnym słodyczem od Google jest lizaczek

System znany wcześniej pod nazwą Android L doczekał się oficjalnego miana. Zdradzono też, które urządzenia zostaną zaktualizowane w pierwszej kolejności.

Android 5.0 lub inaczej Lollipop ma być równie rewolucyjny, co Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Przyczynić się do tego ma nowy minimalistyczny interfejs wykorzystujący płaskie powierzchnie oraz figury geometryczne, płynne animacje (tzw. Material Design). Ponadto, system ma być bardziej energooszczędny, oferować więcej narzędzi i być jeszcze bardziej skupiony na współpracy z usługami sieciowymi (tzw. Chmurą).

Jak całość będzie prezentowała się w praktyce? O tym w pierwszej kolejności dowiedzą się nabywcy phabletu Nexus 6 oraz tabletu Nexus 9. W ciągu kilku następnych tygodni powinny pojawić się aktualizacje dla starszych urządzeń z serii, czyli dla Nexusa 5, Nexusa 4, Nexusa 7 (2013), oraz Nexusa 10. Cieszy obecność na tej liście drugiego z wymienionych modeli, gdyż jest to już dosyć wiekowy sprzęt i spekulowano, że nie zostanie on zaktualizowany. Do powyższych urządzeń należy jeszcze doliczyć słuchawki z serii Google Edition, czyli flagowe smartfony np. Samsunga lub HTC, które działają na Androidzie niezmodyfikowanym przez producenta. Listę zamykają natomiast urządzenia Motoroli, czyli Moto X, Moto G oraz budżetowa Moto E, które również otrzymają aktualizację w pierwszej kolejności.

W przypadku innych smartfonów z Androidem trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na poszczególnych producentów, gdyż nie od dziś wiadomo, że aktualizacje to pięta achillesowa telefonów z tym systemem.

Źródło: Google

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
34.94%
210 głosy
18.14%
109 głosy
23.29%
140 głosy
23.63%
142 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top