Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Koniec roku w liczbach: sprawdzamy jak słodki jest świat według Google

Dobiegający do końca rok to okazja do podsumowań. Jak układa się barwny wykres urządzeń z systemami operacyjnymi Android? Które ze słodyczy Google`a smakują gorzko, a jakie cieszą się największym wzięciem? Sprawdzamy!

Na bazie danych pochodzących ze statystyk najnowszych wersji Sklepu Play łatwo wywnioskować, że najgorzej smakuje dziś nugat (ang. nougat) oraz mrożony jogurt (ang. froyo) – krótko mówiąc to najnowszy Android 7.0 z 0,4-procentowym udziałem oraz odchodzący w przeszłość Android 2.2 działający na 0,1% urządzeń. Nieco lepiej radzi sobie imbirowy pierniczek (ang. gingerbread; Android 2.3.x) i lodowa kanapka (and. ice cream sandwich; Android 4.0.x) – oba z 1,2-procentowym udziałem w rynku. Na podium nie zmieścił się też żelek (ang. jelly bean; Android 4.1.x – 4.2.x).

android-stats-1
Popularność różnych wersji Androida

Wielką trójkę zamyka czekoladowy KitKat (Android 4.4), o niesłabnącej 24-procentowej popularności. Tuż przed nim słodka pianka (ang. marshmallow; Android 6.0) zdobywająca 26,3 procent rynku. A na pierwszym miejscu? Lizak (ang. lollipop), czyli Android 5.x działający na 34% urządzeń. Wyjątkowo słodkie podium!

Źródło: Android.com, dane z 7.12.2016 roku.

Back to top button