TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Kontrowersja w Google Maps – Android oddaje mocz na Apple

Kontrowersja w Google Maps - Android oddaje mocz na Apple

O tym, że na mapach Google często można natknąć się na niecodzienne obrazki wiadomo nie od dziś. To, co znaleziono dzisiaj przeszło jednak jakiekolwiek pojęcie.

Google i Apple od czasu do czasu rzucają w swoją stronę różne uszczypliwości, przy okazji zapewniając, że jedna z firm jest warta więcej od drugiej. Do tej pory walka była w większości słowna i w gruncie rzeczy niczym nie różniła się od utarczek pomiędzy wieloma innymi technologicznymi koncernami. Google znalazł jednak zupełnie inny sposób na wyrażenie swojej opinii o konkurencji z Cupertino. Celowa zagrywka czy nie, wywołała niemałe kontrowersje, choć wiele osób traktuje to jako zwykły żart kogoś, kto korzysta z Map Maker (aplikacji służącej do poprawiania błędów na mapach). Obrazek przedstawiający zielonego robocika oddającego mocz na logo Apple znaleźć można udając się kursorem na mapie Google w okolice Rawalpindi w północnym Pakistanie. Dokładne współrzędne geograficzne to: N 33°30’52.5″, E 73°03’33.2″. Rzecznik Google zapowiedział, że firma zajmie się sprawą i usunie „unikalny” rysunek.

Źródło: Google Maps

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
38.46%
10 głosy
15.38%
4 głosy
23.08%
6 głosy
23.08%
6 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top