Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Kontrowersyjny „Ass Hunter” w końcu usunięty z Google Play

Gra, która pojawiła się w ciągu ostatnich kilku dni, w której gracze mieli za zadanie strzelać do homoseksualistów została zdjęta z Google Play. Szkoda, że nie zareagowano od razu.

„Ass Hunter”, bo tak nazywa się ta produkcja, nie jest tytułem zupełnie nowym. Jest on dostępny od 2002 roku, występując pod różnymi postaciami w formie gry przeglądarkowej. Przynajmniej tak było do tej pory, gdyż niedawno „Ass Hunter” pojawił się również w Google Play i został pobrany ponad 10 tysięcy razy. Nie zabrakło najwyższych ocen, jak również całej masy krytycznych komentarzy na stronie sklepu.

Równie kontrowersyjny jak sama gra, jest jej opis: „Popularna gra, polegająca na polowaniu na geje już na Androidzie! Graj i nie bądź gejem! Legendarna gra, w której wcielasz się w łowcę, a twoim zadaniem jest zabicie jak największej liczby gejów lub ucieczka przed nimi do następnego etapu” – to zaledwie urywek tego, jak reklamują ten tytuł twórcy.

news-googleplay-gra3Aplikacje w Google Play nie przechodzą przez żaden proces sprawdzający ich zawartość przed publikacją. Zamiast tego, ich twórcy zgadzają się na ustalone przez Google wytyczne dotyczące treści, zanim samodzielnie wrzucą dany program. Choć regulamin jasno określa, że Google nie zezwala na umieszczanie w aplikacjach m.in. elementów rasistowskich bądź godzących w czyjeś dobre imię, to jednak wielu autorów nic sobie z tego nie robi. W ten oto sposób Google Play stał się poniekąd prawdziwym „Dzikim Zachodem” – każdy może złamać zasady, wstawić coś, co wzbudzi wiele kontrowersji, a zanim taki program zniknie ze sklepu minie trochę czasu. Polityka ta znacznie różni się od tego, jak wygląda proces certyfikacji w przypadku Apple, który jest zdecydowanie bardziej restrykcyjny i gdzie sprawdzanie aplikacji może zająć od 8 do 10 dni roboczych.

Całe szczęście „Ass Hunter” zniknął z Google Play, ale jednak powinien być to znak, że czas na zmiany i większą kontrolę nad tym, co udostępnianie jest użytkownikom urządzeń z Androidem. Tym bardziej w czasach, gdy większość dzieci ma dostęp do telefonu i Internetu.

Źródło: Metro

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close