Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Koronawirus i smartfony z Chin

Czy można zarazić się koronawirusem kupując smartfona z Chin?

Wirusy — zagrożenie dla urządzeń

Jednym z najbardziej „popularnych” i medialnych zagrożeń w sieci, są wirusy. Dzięki regularnym aktualizacjom, stosowaniu pakietu antywirusowego i zdrowemu rozsądkowi możemy ustrzec się od większości tego typu zagrożeń. Jest to pewnego rodzaju „higiena” obsługi takich urządzeń. Dzięki temu znacząco zwiększamy, nasze bezpieczeństwo. Niestety nigdy na 100% nie jesteśmy pewni ze względu na nowe rodzaje zagrożeń.

Wirusy — zagrożenie dla ludzi

Na przełomie 2019 i 2020 świat obiegła informacja o niezidentyfikowanym wirusie. Zachorowania nim powodowane są bardzo niebezpieczne, często śmiertelne. Pierwsze przypadki zakażenia miały miejsce w mieście Wuhan w Chinach. Wirus został zidentyfikowany i nazwany 20190n-CoV, zaliczony do rodziny koronawirusów. Jest to grupa wirusów, która odpowiedzialna jest za cześć przeziębień i inne infekcje dróg oddechowych. Bardzo znanym gatunkiem koronowirusa jest wirus SARS, który w 2002 roku spowodował dużą liczbę zachorowań i śmierć 775 osób.

Wirus w paczce

Większość urządzeń w tym smartfony produkowane są w Chinach. Budzi to pewne obawy, co do możliwości przenoszenia się wirusa. Czy paczka z Chin może być niebezpieczna? Możemy być spokojni, nawet jeśli ktoś zarażony koronawirusem miał kontakt z urządzeniem to wirus nie jest w stanie przetrwać. Ponieważ przenosi się drogą kropelkową, potrzebuje odpowiednich warunków do działania, dużej wilgotności i niskiej temperatury. W temperaturze 20 stopni celcujsza przetrwa tylko 5 godzin. Jeśli wyschnie staje się nieodwracalnie dezaktywowany. Magazyny sprzętu elektronicznego to suche i ciepłe miejsca. Czas dotarcia paczki z Chin to ok. 3 dni. Możemy być spokojni co do przesyłek z Chin. Dzięki doświadczeniom z innymi koronawirusami wiemy, że zakażenie przez kontakt z rzeczami jest „ekstremalnie niskie”.

Paczki z Chin są bezpieczne

Nie można zarazić się kupując smartfona z Chin. Światowa Organizacja Zdrowia wydała specjalne grafiki informacyjne oto jedna z nich z informacją o bezpieczeństwie listów i paczek.

blank

Inne materiał odnośnie koronawirusa można znaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia.

Podsumowanie

Zwykle mydło niszczy koronawirusa. Należy dbać o dokładne mycie rąk. Jeśli nie jesteście przekonani, wstrzymajcie się od zagranicznych zakupów. W kwestii bezpieczeństwa warto być nieufnym i sceptycznym. Jest to nowy wirus, nad którym cały czas prowadzone są badania. Najważniejsza jest higiena, ta osobista i cyfrowa.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close