Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Kosztowny Brexit: wzrost cen aplikacji w App Store

Po wzroście cen MacBooków, iPadów i iPhone’a 7 w Wielkiej Brytanii, nadszedł czas na podniesienie cen aplikacji dostępnych w App Store.

Osłabianie się funta szterlinga (o 18,5% w stosunku do dolara amerykańskiego, od momentu ogłoszenia planów opuszczenia Unii Europejskiej) skłoniło amerykańskiego producenta smartfonów i tabletów do zmian cen aplikacji oferowanych za pośrednictwem App Store. Zamiast dotychczasowych 79 pensów za tanie aplikacje i gry, Brytyjczycy zapłacą 99 pensów. Nieco droższe oprogramowanie, dotychczas kosztujące 1,49 funta będzie kosztować wkrótce 1,99 funta.To prawie 25-procentowy wzrost cen. Zmiany dotyczą także mikrotransakcji dokonywanych za pośrednictwem gier i aplikacji (przykładowo dotychczasowa transakcja na 7,99 funta przeceniona została na 9,99 funta). W dłuższej perspektywie czasu Brytyjczycy będą musieli mocno uszczuplić portfele. Już dziś za najdroższą wersję Apple iPhone 7 Plus muszą zapłacić o 100 funtów więcej, ceny MacBooków Pro wzrosły od 250 do 750 funtów.

Ceny w App Store rosną również w innych krajach

Na wzrost cen muszą również przygotować się: Hindusi, Turcy, Rosjanie oraz Rumuni. To wynik modyfikacji wysokości podatku VAT i osłabiania się poszczególnych walut. Średnio opłaty za gry i aplikacje wzrosną o ok. 30% w wymienionych państwach. Zmiany cen mają zostać wprowadzone w najbliższym tygodniu. Nie dotyczą one usług oferowanych w formie opłaconych wcześniej subskrypcji.

Źródła: BBC, 9TO5Mac, Macworld

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close